• Vianočná výzva s OZ Mladí ľudia

• Spravme si Vianoce 2020 ešte lepšejšie!

Veríme, že ste si včera užili Mikuláša a že všetci sa už nedočkavo tešíte na Vianoce  Aby sme si spolu spríjemnili čakanie a spravili svoj aj druhých svet o kúsok lepšejší, nachystali sme si pre vás Vianočnú výzvu s OZ Mladí ľudia.

Na každý deň od 7. 12. do 24.12. sme pre vás pripravili jednu úlohu, ktorou spravíte radosť sebe, alebo niekomu inému

#vianoce #advent #vyzva #ozmlaz #prevencia #robimesvetlepsejsim

• Projekt Slnečná sústava

• Žiakov 4.A na hodinách prírodovedy zaujala téma Vesmír. Na záver každý vypracoval svoj projekt Slnečná sústava. Všetci, ktorí sa zapojili, vytvorili krásne práce.

Mgr. Iveta Bryndzová

• Netradičná olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry

• Školské kolo – 10.11.2020

Školský rok 2020/2021 je nezvyčajný. Mali sme byť v škole, no situácia nás prinútila učiť sa z domu. Aj napriek sťaženým podmienkam sa naši žiaci 8.A a 9.A triedy zapojili do školského kola olympiády zo slovenského jazyka a literatúry. Školské kolo neprebehlo v škole, no doma. Deviataci a ôsmaci vypracovali test, napísali transformáciu textu a čakali na výsledky.

Prvé miesto obsadila Diana Stanislavová (8.A), na druhom sa umiestnil Matias Neuvirth (8.A).

Všetkým súťažiacim ďakujeme za účasť a tým najlepším blahoželáme! Keďže je prvé miesto zároveň postupové, tak Dianke držíme palce na okresnom kole.

Mgr. Katarína Butvínová

• VIANOČNÁ POHĽADNICA PRE MINISTRA ŠKOLSTVA

• P. minister Branislav Gröhling:

Ďakujem všetkým školám aj žiakom, ktorí sa zapojili  Prišlo nám neuveriteľných 3600 návrhov. Spolu s kolegami máme čo robiť, aby sme z nich vybrali. Okrem počtu nás veľmi potešila aj ich kvalita a tvorivosť. Každému zapojenému umelcovi a umelkyni sa chceme poďakovať.

Každé Vianoce ministri, predseda parlamentu či podpredsedovia posielajú oficiálne vianočné pozdravy. Tento rok som chcel, aby boli trochu iné, menej „oficiálne” a aby ich navrhli tvoriví žiaci, deti alebo študenti.

Za našu školu sa zapojili žiaci z 2. C, 3. A a 3. B.

Ďakujeme,

• Vianočná pošta

• Výzva: Spravme Vianoce neznámym starkým!

Seniori sú zvyknutí dostávať na Vianoce rukou písané listy či pohľadnice. Je to pre nich ozajstný dar – rukou písané prianie, symbol toho, že na nich niekto myslí.

Žiaci 8. A a 9. A sa zapojili do Vianočnej pošty 2020. Veríme, že aj takýmto spôsobom spríjemníme starkým tento sviatočný čas.

Vianočná pošta:

• doručila seniorom už 83.549 želaní
            • nadchla 51.215 dobrovoľníkov z celého sveta
            • účasť v nej je dobrovoľná a zadarmo

• OLYMPIÁDA V ANGLICKOM JAZYKU

• Jazyk je cestovnou mapou svojej kultúry. Vypovedá  o tom, odkiaľ jej ľudia pochádzajú a kam smerujú. Učiť sa ďalší jazyk neznamená len učiť sa inak pomenovať tie isté veci, znamená to aj naučiť sa o tých istých veciach premýšľať iným spôsobom. Jeden jazyk Vás nasmeruje na Vašu životnú cestu, dva jazyky Vám na tejto ceste otvoria všetky dvere a posunú hranice Vášho sveta.

Dňa 30. 11. 2020 sa uskutočnilo školské kolo olympiády v anglickom jazyku. Tento ročník olympiády sa uskutočnil netradičnou formou - online. Zúčastnili sa ho žiaci 8. A a 9. A triedy.

Víťazovi, Dušanovi Macalovi z 9.A, ktorý postupuje na okresné kolo Olympiády v anglickom jazyku v januári 2020, prajeme  “ Break a leg“  a dúfame, že nadviaže na minuloročné úspechy našich žiakov v OAJ.

Všetkým súťažiacim ešte raz ďakujeme za účasť, želáme im veľa úspechov a dúfame, že i táto súťaž prispela k ich ďalšej motivácií pri štúdiu tohto krásneho a zaujímavého jazyka. :)

Mgr. Zuzana Hajková

• Imatrikulácia

• „Tak na svoju nulťácku česť sľubujem...“ -  zaznelo z úst žiakov 0.E triedy, na slávnostnej imatrikulácii 30. novembra 2020.  Prijať medzi seba svojich najmenších spolužiakov sa rozhodli žiaci 4. E triedy. Nulťáci sa sľubom zaviazali  dodržiavať  všetky povinnosti školáka tak, ako  prikazuje „Cech školákov“. Z rúk kráľa a kráľovnej si prevzali imatrikulačný list , ,,školskú tašku“, ceruzy a sladkosť, ktoré pre nich prichystali štvrtáci. Slávnostná imatrikulácia bola veľkým dňom pre našich najmladších žiakov.

Galéria fotiek: Imatrikulácia

Mgr. Katarína Duľová, Mgr. Adriana Čarníková

• Technika- dekorácia

• Šikovní žiaci 6.A pri krásnej prechádzke v lese mali za úlohu nazbierať prírodný materiál (šípky, šišky, trávy, mach a podobne) a vytvoriť v domácom prostredí peknú dekoráciu, ktorou by potešili svojich blízkych. Vianočný čas nám už pomaly klope na dvere. Takto nás milo prekvapili.

Ing. Marcela Pavlova

Fotogaléria: Technika- dekorácia

• Deň boja proti AIDS

• Červené stužky sú symbolom boja proti AIDS.

Pripnutím červenej stužky vyjadrujeme solidaritu s osobami, ktoré infekciou HIV alebo ochorením AIDS trpia.

Prvý decembrový deň je už od r. 1988 na celom svete venovaný boju proti AIDS.  Jeho  cieľom  je  upozorňovať  ľudí  na problém AIDS, zlepšiť ich vedomosti o tejto chorobe, jej šírení a najmä prevencii.

AIDS sa na svete objavilo v r. 1981, na Slovensku bol prvý prípad zaznamenaný v r. 1985. V súčasnosti je najviac HIV pozitívnych v Afrike, juhovýchodnej a východnej Ázii a v Latinskej Amerike. Slovensko patrí dlhodobo medzi krajiny s najmenším výskytom HIV pozitívnych. Symbolom Svetového dňa boja proti AIDS je červená stužka.

Aj našej škole si žiaci, ktorí momentálne v tejto situácií navštevujú školu, pripomenuli 1. december ako Deň boja proti AIDS prostredníctvom prezentácie v ppt na hodinách ETV.

Je veľmi dôležité aby sme na tento deň v roku nezabúdali a uvedomovali si jeho dôležitosť hlavne z dôvodu ako predchádzať takému to ochoreniu.

Mgr. I.Šomšáková