• Víťazstvo v okresnom kole 30.ročníka speváckej súťaže Slávik Slovenska

•  V stredu, 11.mája 2022, žiačka 3.A triedy Alžbetka Bodzionyová  získala 1. miesto v I. kategórii celoštátnej speváckej súťaže a zároveň postupuje na krajské kolo, ktoré sa uskutoční v Košiciach. Takéto umiestnenie  a postup do krajského kola sa udialo prvýkrát v histórii našej školy.

V Redute, v koncertnej sieni, na Radničnom námestí v Spišskej Novej Vsi, sa konalo  okresné kolo jubilejného 30. ročníka celoštátnej speváckej súťaže detí a mládeže v interpretácii ľudovej piesne Slávik Slovenska. O 9.00 začala prezentácia a hlasové skúšky.

Po úspešnom obvodnom kole, v ktorom žiačka Alžbeta Bodzionyová vyhrala 3. miesto, nasledovalo okresné, kde našu školu  reprezentovala v I. kategórii.  Súťažiacich prišiel v úvode povzbudiť aj  primátor mesta Spišská Nová Ves - Ing. Pavol Bečarik.

Tak ako ostatní súťažiaci, aj Alžbetka spievala dve ľudové piesne: jednu pomalú a druhú rytmickú. Jedna pieseň bola povinne bez sprievodu a druhá pieseň so sprievodom hudobných nástrojov. Výkony súťažiacich hodnotila päťčlenná porota, ktorá brala do úvahy aj oblečenie súťažiacich - ľudový kroj.

Okresnú súťaž začala najmladšia I. kategória. Po nej nasledovala II. a  III. kategória.

Alžbetka, žiačka našej základnej školy, spievala tieto ľudové piesne: Byvalo mi dobre a Zahrajce  hudaci.

V závere súťaže bolo vyhodnotenie jednotlivých kategórií. Tohtoročné  okresné kolo speváckej súťaže Slávik Slovenska bolo pre našu školu mimoriadne úspešné.

Mgr. Iveta Gvozdiaková