• Školský špeciálny pedagóg

Konzultačné hodiny

Pondelok: 07:20 - 07:35 pre členov inkluzívneho tímu

Streda:      13:00 - 14:30

• konzultácie v iných dňoch sú možné po vzájomnej dohode

V školskom roku 2022/2023 sa činnosť školského špeciálneho pedagóga bude riadiť Sprievodcom školského roka 2022/2023, Plánom práce školy na školský rok 2022/2023 a Školským vzdelávacím programom.

Hlavné úlohy školského špeciálneho pedagóga:

• Predkladá návrhy na špeciálno pedagogickú diagnostiku a prognostiku, vždy v spolupráci so Súkromným centrom špeciálno-pedagogického poradenstva.
        • Podieľa sa vypracovaní individuálneho plánu výchovy a vzdelávania začlenených žiakov so špeciálnymi výchovno vzdelávacími potrebami (ďalej len ŠVVP).
        • Zúčastňuje sa na vyučovaní začlenených žiakov v triedach podľa stanoveného rozvrhu kooperatívne vyučovanie učiteľa a špeciálneho pedagóga.
        • Pracuje so žiakmi so ŠVVP.
        • Vedie dokumentáciu o začlenených žiakoch.
        • Zabezpečuje pomôcky pre žiakov so ŠVVP.
        • Priebežne sleduje a vyhodnocuje vhodnosť integrácie a školskú úspešnosť žiakov so ŠVVP na vyučovacích hodinách.
        • Poskytuje odborné pedagogické služby pedagogickým pracovníkom v škole v oblasti výchovy, vzdelávania, osobnostného vývinu detí so ŠVVP.
        • Spolupracuje s výchovným poradcom pri profesijnej orientácii žiakov so ŠVVP.
        • Poskytuje poradenské a konzultačné služby rodičom alebo zákonným zástupcom žiakov so ŠVVP.
        • Sprostredkuje kontakty rodičov s odbornými pracoviskami.
        • Predkladá návrhy na skvalitnenie a zefektívnenie výchovno vzdelávacej práce so začlenenými žiakmi so ŠVVP.

Školský sociálny pedagóg

Mgr. Emília Krempaská, PhD.

telefón: 053/ 417 01 81

Hlavné úlohy školského sociálneho pedagóga

• Príprava a vedenie dokumentácie riešených prípadov, dochádzky žiakov, dokumentov podľa potrieb školy.
        • Vykonávanie odbornej činnosti v rámci prevencie, intervencie a poskytovania poradenstva pre žiakov ohrozených sociálno-patologickými javmi, zo sociálne znevýhodneného prostredia.
        • Spolupráca s triednymi učiteľmi, školským špeciálnym pedagógom a vedením školy na vypracovaní úloh podľa aktuálnych potrieb.
        • Vo vzťahu k rodičom poskytovanie poradenstva a individuálnych konzultácií.
        • Vedenie evidencie žiakov zanedbávajúcich povinnú školskú dochádzku (nad 20 vymeškaných hodín, priestupkové konanie a trestné konanie), hlásenia pre ÚPSVaR.
        • Archivácia evidencie NTU, PTU, PRŠ.
        • Vedenie presnej evidencie riešených prípadov v rámci individuálnej a skupinovej činnosti. Individuálne a skupinové zásahy vyplývajúce z konkrétnych situácií.
        • Príprava a vypracovanie písomných podkladov pre ÚPSVaR.
        • Vybavovanie a vyhodnocovanie korešpondencie, dokumentácie (hodnotenia žiakov) pre súd, sociálnu kuratelu, policajné oddelenie.