• ŠKOLA JE PRIPRAVENÁ NA PRÍCHOD ŽIAKOV

• Poslednú májovú sobotu prebiehala na našej škole dezinfekcia interiéru aj exteriéru v spolupráci s obcou a dobrovoľným hasičským zborom.

Postarali sa o dezinfekciu všetkých priestorov pred prvojúnovým nástupom žiakov do školy po viac ako dvojmesačnej pauze.

• 1.6.2020 otvárame brány školy pre žiakov  1.- 5.ročníka

Vyučovanie sa bude  realizovať  na základe dobrovoľnosti,

za sprísnených hygienických opatrení

Žiaci si musia často umývať ruky správnym spôsobom

Žiaci, ktorí ostanú doma sa budú naďalej vzdelávať

doma-na diaľku, dištančnou formou ako doteraz !

• informácie

• V týchto dňoch, keď sú brány školy zatvorené, učitelia užšie spolupracujú s komunitným centrom v Rudňanoch.
            Zamestnanci KC ochotne spolupracujú s učiteľmi pri zabezpečovaní učebných materiálov a pracovných listov.

Vyzývame žiakov, ktorí majú zadanú takú úlohu  svojim  učiteľom , aby navštívili KC a vyzdvihli si svoje zadania v tlačenej-papierovej podobe!

• DEŇ RODINY

• Svetový deň rodiny

15. mája

Verejnosť po celom svete si v tento dátum pripomína Svetový deň rodiny (World Family Day), ktorý bol vyhlásený Organizáciou spojených národov (OSN) v roku 1993. Význam dňa rodiny spočíva v pripomenutí dôležitosti rodiny ako základnej stavebnej bunky spoločnosti. Súčasne je možnosťou, aby sa národné inštitúcie zaoberajúce sa touto problematikou zamysleli nad rodinnou politikou v danej krajine.

Aj trieda 1.A si tento deň pripomenula aktivitou na online vyučovaní.

• informácie o projekte

• Aj v  tomto ťažkom období, sa  žiaci  našej školy / 1.A, 2.A, 2.B, 3.A a 4.A/, vďaka iniciatíve  kolegyne p.uč. Mgr. I. Šomšákovej,  zapojili do projektu :

"  Chvíle, ktorými sa neplytvá ."
            Ide o iniciatívu, ktorá pozitívne pôsobí na každodenné činnosti žiakov. Postupne ich navedie dať jedlu tú správnu hodnotu, od jeho nákupu cez konzerváciu až po jeho spotrebu.

Téma “jedlo” sprevádza žiakov v ich každodennom živote prakticky neustále. A zvlášť v tomto ťažkom období, keď trávime teraz  dlhý čas  v rodine. Dajú sa zadávať úlohy aj na diaľku.
            Rodičia majú  možnosť prideliť svojim deťom prvé úlohy, ktoré musia splniť. Napríklad v kuchyni!

Diela, ktoré vzniknú pri chvíľach trávených spolu sa nestanú zbytočnými!

Ide o cenné svedectvá, ktoré je potrebné zozbierať, keď sa opäť otvoria brány školy. Budú mať žiaci  pripravené krásne práce do výchovno-vzdelávacej súťaže Talent Kitchen.

Projekt realizuje Whirlpool corporation